Meble kuchenne klasyczne są jednymi z najczęściej wybieranych – dzięki nim możliwa jest aranżacja nie tylko klasycznych wnętrz kuchennych, ale również aneksów. Meble kuchenne klasyczne świetnie sprawdzają się w aranżacjach minimalistycznych, ale też prowansalskich czy rustykalnych. Warto wykorzystać je we własnej kuchni!

Meble kuchenne klasyczne tworzone współcześnie

Meble kuchenne klasyczne tworzone dzisiaj przez topowych projektantów łączą niebanalny wygląd oraz świetne parametry techniczne. Meble te są stylizowane na styl retro – mogą więc posiadać dekoracyjne frezy na frontach szafek, być uzupełnione o stylizowane gałki czy uchwyty. Elementem chętnie stosowanym w kuchniach retro są przeszklenia witryn. Pozwalają one na optyczne odciążenie bryły meblowej, ale też eksponowanie dekoracyjnych zestawów śniadaniowych czy kawowych. Przeszklenia mogą też zdobić szprosy, idealnie wpisujące się w stylistykę rustykalną. Meble kuchenne klasyczne dostępne są w szerokiej gamie kolorów – i jest to świetna wiadomość dla osób, które chcą kuchni nietuzinkowej i nieoczywistej. Najchętniej wybierane są białe meble klasyczne, jak i te w kolorze czerni, błękitu, butelkowej zieleni.

Meble kuchenne klasyczne z innowacyjnymi rozwiązaniami

Jak tworzone są meble kuchenne klasyczne? Warto wiedzieć, że projektanci łączą w nich klasyczny design oraz innowacyjne rozwiązania. Przede wszystkim  stosowane są tu markowe akcesoria – meble kuchenne klasyczne uzupełniane są o prowadnice kulkowe z hamulcami, zawiasy z cichym domykiem. Markowe akcesoria znacząco poprawiają komfort codziennego użytkowania mebli. Meble kuchenne klasyczne tworzone są z trwałych płyt meblowych laminowanych i lakierowanych, co znacząco wydłuża ich żywotność. Tworzywa te są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, ścieraniem i parą wodną, niezwykłe łatwo utrzymać je w czystości.

 

 

Comments are closed.

Pin It https://3dwnetrza.pl https://rosequarterdevelopment.org https://mcauliffeart.org