Jazda na motocyklu z pewnością daje wiele radości i satysfakcji – kupując maszynę tego typu, musimy wiedzieć, jakie formalności są konieczne do rejestracji i dopuszczenia do ruchu. Poza sprawami urzędowymi, niezwykle ważne jest ubezpieczenie motocykla. W Polsce konieczne jest wykupienie polisy OC, jednak motocykl może być chroniony również poprzez nieobowiązkowe ubezpieczenia. Jakie?

Czym jest ubezpieczenie motocykla OC?

Polisa odpowiedzialności cywilnej to jeden z najczęściej sprzedawanych produktów w biurach ubezpieczeniowych. Polisa ta pozwala na ochronę interesów innych użytkowników drogi – w razie kolizji wszelkie szkody opłacane są z polisy sprawcy. Brak ważnego ubezpieczenia sprawia, że zniszczenia należy naprawić z własnego portfela. Ubezpieczenie motocykla w formie OC to polisa roczna (w konkretnych przypadkach jest możliwość wykupienia ubezpieczenia krótkoterminowego). Brak ważnej polisy OC skutkuje wysokimi karami finansowymi.

Dodatkowe ubezpieczenie motocykla AC

Ubezpieczenie motocykla w formie polisy AC wybiera coraz większa grupa posiadaczy motocykli. Wynika to z chęci lepszej ochrony własnego mienia. Ubezpieczenie AC jest niezwykle wszechstronne i daje możliwość określenia zakresu ochrony przez kupującego. Takie ubezpieczenie motocykla pozwala na ochronę finansową w razie uszkodzenia, kradzieży czy całkowitego zniszczenia maszyny. Dodatkowo zakres AC może być rozszerzony o ochronę parkingową – oznacza to, że możliwa jest likwidacja szkody powstała podczas postoju motocykla na parkingu. AC daje możliwość wyboru likwidacji szkody w wariancie serwisowym i kosztorysowym – każdy z nich ma swoje zalety. Uzupełnieniem dla ubezpieczenia AC może być assistance, czyli ubezpieczenie niezbędne w podróży. Dzięki niemu możliwe stanie się odholowanie motocykla do najbliższego warsztatu, jak również uzyskanie maszyny zastępczej.

Comments are closed.

Pin It https://redturtlemusic.com https://warshipsband.com https://bridge-o-rama.com