Szukając nowej stolarki okiennej zdecydowanie najczęściej skupiamy się na parametrach związanych z zachowaniem ciepła i termoizolacją. Kolejny aspektem jest dla nas cena i estetyka okna. Znacznie rzadziej myślimy o tym, czy okna okażą się dobrym izolatorem przed nadmiernym hałasem. Mimo to okna dźwiękoszczelne to dzisiaj jedne z najchętniej kupowanych. Dlaczego?

Hałas w naszym codziennym życiu

Hałas nas otacza – może być to hałas pochodzący z ulicy, ale również dźwięki, które są długotrwałe, męczące i głośne. Nadmierna ekspozycja na hałas może powodować zmęczenie, znużenie, jak również z czasem uszczerbek na zdrowiu. Nadmiar hałasu powoduje brak komfortu, brak możliwości odpoczynku. Hałas szczególnie doskwiera mieszkańcom dużych miast – jest to związane z ruchem ulicznym, ale również bliskością lotnisk czy też centrów rozrywki. Sposobem na zminimalizowanie hałasu są okna dźwiękoszczelne. Czy wiesz, jak działają?

Czym odznaczają się okna dźwiękoszczelne?

Chcąc żyć komfortowo warto szukać stolarki okiennej nie tylko o dobrym współczynniku przenikania ciepła (Uw), ale również o doskonałych parametrach dźwiękoszczelnych. Klasyczne okna posiadają dźwiękoszczelność na poziomie 30dB. W przypadku okien dźwiękoszczelnych cyfra ta wzrasta nawet do 46db! To olbrzymia różnica, która kolosalnie wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie. Okna dźwiękoszczelne skutecznie odgrodzą nas od hałasu i pozwolą wypoczywać lepiej. 

Jak zbudowane są okna dźwiękoszczelne? W ich przypadku stosowane są 3 lub więcej szyb – technologia ta wpływa nie tylko na ograniczenie hałasu, ale również na znaczne polepszenie komfortu cieplnego. Dodatkowo szyby są wklejane do profilu okna, co znacząco poprawia ich izolację. Warto również wspomnieć o uszczelkach przylgowych – okna dźwiękoszczelne posiadają ich co najmniej trzy. 

Comments are closed.

Pin It jak samemu pozycjonować stronę ubezpieczenie samochodu https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe