Czy można w lepszy, szybszy sposób dostarczać klientom produkty? Oczywiście, że tak. W końcu nowoczesna technologia mocno prze do przodu – czego dowody spotkać można na każdym kroku. Dowodem na to jest chociażby DevOps Consulting Service. Coraz więcej przedsiębiorstw postanawia skorzystać z tej nowoczesnej metodyki.

Development and operations

Nazwa wydawać się może dziwna, ale DevOps to połączenie dwóch nazw – development (programowanie) i operations (operacje). Całe sformułowanie oznacza taką metodykę pracy, której nadrzędnym celem jest połączenie funkcjonowania ludzi, a także procesów i technologii. Efektem takiego działania będą lepszej jakości produkty, które na bieżąco będą dostarczane klientom.

Zespoły odpowiedzialne za programowanie, operację IT, inżynierię jakości i zabezpieczenia zamiast działać oddzielnie, będą pracować wspólnie, doprowadzając do jeszcze lepszej obsługi w przyszłości. Dzięki temu postawione cele będą mogły zostać szybciej realizowane, a co za tym dalej idzie – reakcja na potrzeby klientów zostanie zdecydowanie przyspieszona.

Wydajniejsza praca

DevOps Services potrzebne są do tego, aby postawić na bardziej wydajną pracę. Nie można jednak zapomnieć o tym, że najważniejsze są cele biznesowe, wśród których można wymienić m.in.:

  • szybkie możliwości, jeżeli chodzi o wejście na rynek,
  • dopasowanie się do potrzeb rynku, a co najważniejsze – do konkurencji, stanowiąc dla nich poważne zagrożenie,
  • poprawa średniego czasu odzyskania,
  • stabilny i niezawodny system.

Kultura DevOps

DevOps Consulting Services oferowane są m.in. przez 10Clouds, którzy to doskonale wiedzą, że potrzebne jest ustanowienie odpowiedniej kultury. Tylko od tego będzie zależeć cały proces w aplikacji, składający się z poszczególnych faz. 

Planowanie, programowanie, dostarczanie, działanie – oto cztery obszary, powiązane ze sobą, na jakie wpływ na pewno będzie mieć DevOps. Całość polega tak naprawdę na pełnej automatyzacji, dzięki czemu poszczególnych rzeczy nie trzeba będzie wykonywać ręcznie. Aczkolwiek, nie można zapomnieć o tym, że wszystko bazuje na ludziach, których w firmie i tak zabraknąć nie może.

Większa produktywność

Od razu efektów DevOps nie będzie widać, ale z czasem, kiedy już odpowiednia metodyka i kultura zostaną wdrożone, na własnych oczach będzie można obserwować większą produktywność. To właśnie jeden ze spodziewanych efektów, wdrożonego systemu DevOps. Całe życie aplikacji wydaje się skomplikowane, ale dla osób znających się na tym temacie, nie powinno stanowić żadnego problemu.

Comments are closed.

Pin It