Drzwi tarasowe, czy też inaczej mówiąc okna balkonowe, znajdują zastosowanie w praktycznie każdym domu. Niektóre osoby mogą pochwalić się imponującej wielkości tarasem na ogrodzie, a inne osoby cieszą się z tego, że mają skromny, ale fajny balkon na osiedlu mieszkaniowym.

Drzwi tarasowe z tworzywa sztucznego

W zdecydowanej większości przypadków okna wychodzące na taras wykonane są z tworzywa sztucznego. Jest to o tyle dobry materiał, że jest on w stanie poradzić sobie nawet przy intensywnej eksploatacji. Podejmując decyzję o zakupie tego typu okien, sprawdzajmy czy mają one dobre właściwości termoizolacyjne. Jeżeli mamy do czynienia z tarasem przy spokojnej ulicy, to nie musimy przejmować się właściwościami akustycznymi. Chociaż – z drugiej strony, jakieś minimum izolacji akustycznej warto sobie zapewnić. Okna tarasowe montowane na osiedlach mieszkaniowych muszą mieć nieco większy parametr akustyczny.

Okna w różnych kolorach

Jeszcze do niedawna drzwi tarasowe można było otrzymać w klasycznym kolorze białym. Tylko, że od pewnego czasu oferta ta znacznie się poszerza. Otrzymać można okna nie tylko białe, ale również brązowe, które są świetne, jeżeli idzie o imitację drewna. Jest to dobra alternatywa dla osób, które faktycznie nie mogą pozwolić sobie na naturalne drewno. Kolejną, ciekawą propozycją, jeżeli chodzi o gamę kolorystyczną, są również okna czarne, grafitowe, a nawet szare. Z roku na rok gama odcieni kolorystycznych staje się coraz większa, dlatego można być pewnym tego, że każda osoba otrzyma coś odpowiedniego dla siebie. 

Comments are closed.

Pin It Ochranné kryty na záhradné stoličky a kreslá  Sivý záhradný nábytok z umelého ratanu - moderné a praktické vybavenie na terasu i balkón Ochranné kryty na sedacie súpravy