Jak zmienić nasz taras nie do poznania i zaprojektować go zgodnie z obowiązującymi trendami? Najprostszą metodą jest zakup nowych mebli. Decydując się na taras w stylu włoskim postawmy nie tylko na wygodne meble, ale i oryginalne dodatki. W ten sposób bez trudu odtworzymy klimat włoskich tarasów i stworzymy „małą Italię” blisko naszego domu!

Taras w stylu włoskim – wybieramy komfortowe meble

Taras w stylu włoskim odznacza się wygodą, obecnością zieleni wokół oraz wyborem naturalnych materiałów. Wśród rekomendowanych mebli wymienia się przede wszystkim stoły drewniane lub też z drewnianymi blatami. W obu przypadkach warto mieć na uwadze, że konieczne będzie konserwowanie drewna co jakiś czas. Stoły drewniane nowoczesne posiadają stelaże wykonane z lekkiego, malowanego proszkowo aluminium – takie meble wypełnią nie tylko taras w stylu włoskim, ale też przestrzenie zaprojektowanie zgodnie ze stylem rustykalnym czy prowansalskim. Dodatkiem do stołu powinny być wygodne fotele lub krzesła – jedną z ciekawszych propozycji są fotele z naturalnego rattanu. Warto dodać, że rattan pozyskiwany jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju, przez co nie jest dewastowane środowisko naturalne. Fotele rattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Oznacza to, że konstrukcja jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem korozji. 

Taras w stylu włoskim osłonięty przed słońcem 

Jak zapewnić sobie komfort i sprawić, że nasz taras w stylu włoskim stanie się ulubionym miejscem wypoczynkowym domowników? Najlepszym rozwiązaniem będzie pergola – nowoczesna konstrukcja wydzieli obszar tarasu i skutecznie ochroni nas przed silnym promieniowaniem słonecznym. Nowoczesne pergole wznoszone są na elementach modułowych aluminiowych – nie trzeba kotwić takiej konstrukcji, jest ona wysoce odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Dach wykonany jest z ruchomych lameli. 

Comments are closed.

Pin It https://ipjforum.org https://benkanejohns.com https://thenaacotruck.com