Turcja to bardzo zróżnicowany kraj nie tylko pod względem położenia, ale również kultury. Od wielu lat ten kraj nie schodzi z listy najchętniej odwiedzanych, a lokalne tureckie wycieczki cieszą się ogromną sławą. W czym tkwi ich fenomen?

Różnorodność

Przede wszystkim wycieczki po Turcji są bardzo różnorodne. W katalogach znajdziemy między innymi wycieczki powiązane z aktywnością fizyczną, zwiedzaniem, odpoczynkiem czy gastronomią. Przykładowo możemy wybrać się na zwiedzanie aquarium, delfinarium, możemy nurkować lub wziąć udział w festiwalu muzycznym, pojeździć jeepem, czy też wybrać się na lot balonem do Kapadocji. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Miejsca dotąd nieznane

Wiele z miejsc oferowanych przez biura podróży są to miejsca dotąd nieznane, bardzo ciężko jest je znaleźć na własną rękę. Czasem są to miejsca jeszcze nierozsławione przez Internet, czy innych turystów. Wiele z takich perełek turystycznych pokazuje nam Turcję, zupełnie z innej strony. Czasem jest to okazja do poznania zupełnie innej kultury, tradycji i historii, a czasem do zjedzenia jakiegoś nietypowego lokalnego dania. W związku z małą ilością osób odwiedzających lokalne perełki miłośnicy ciszy i spokoju z pewnością będą zadowoleni.

Społeczność

Turcja wycieczka lokalna to także możliwość do nawiązania kontaktu z mieszkańcami. To od nich właśnie możemy zaczerpnąć informacji na temat ciekawych miejsc do zwiedzania. Wielu mieszkańców turystycznych miejscowości posługuje się w stopniu komunikatywnym językiem tureckim, dlatego nie powinno być większego problemu z porozumiewaniem się.

Przewodnik

Wybranie się na lokalną wycieczkę do Turcji to z pewnością ogromny komfort i wygoda. Wycieczka z przewodnikiem zawsze jest bardzo dobrze zorganizowana czasowo, a w międzyczasie możemy od oprowadzającego dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat danego obiektu, a także mamy pewność, że nie zgubimy się gdzieś po drodze. Lokalni przewodnicy jak nikt inni znają dany obiekt.

Komfort i wygoda

Lokalne wycieczki w Turcji są zorganizowane typowo z myślą o kliencie. Większość z nich przewiduje transport w obie strony, posiłek w trakcie wycieczki lub powrót zwiedzających do punktu startowego. Decydując się na wycieczkę zorganizowaną bardzo często wcześniej mamy wykupione bilety, dzięki czemu nie musimy dodatkowo stać w kolejkach. Lokalne wycieczki mają swój urok nie musimy się nigdzie spieszyć, a szukając taksówki, bądź innego środka transportu mamy jeszcze lepszą okazję do poznania kraju.

Lokalne wycieczki są bardzo tanie. Turcja to ogólnie kraj bardzo przyjazny turystom. Nawet, jeżeli zdecydujemy się na wycieczkę organizowaną na własna rękę lokalsi na każdym korku pomogą nam w odnaleźć drogę, czy też znaleźć lokal, w którym smacznie zjemy.

Comments are closed.

Pin It