Potrawy z grilla kojarzą się nam z latem i wypoczynkiem – to czas beztroski i zabawy. Nie musimy jednak czekać do lipca, aby cieszyć się doskonałym smakiem smażonych potraw. Patelnia grillowa pozwoli na przywołanie ulubionych smaków bez względu na porę roku i aurę za oknem. To funkcjonalny gadżet, który z pewnością docenią wszyscy domownicy!

Patelnia grillowa – prosty sposób na wyśmienite dania

Patelnia grillowa to prawdziwa rewolucja w kuchni – produkt ten pozwoli nam realizować marzenia o wyjątkowych, letnich daniach, również wtedy, kiedy za oknem pada deszcz… czy pada śnieg. Doskonałe dania z grilla przygotujemy we własnej kuchni, bez nadmiernego wysiłku. Na czym polega fenomen patelni grillowej? Przede wszystkim warto wspomnieć o materiałach – patelnia taka wyściełana jest innowacyjnymi powłokami, które pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, a dodatkowo minimalizują ryzyko przywierania dań do dna. Uwagę zwraca budowa dna patelni – posiada ona specjalne rowki, które nie tylko pozwalają na uzyskanie wyglądu dań z grilla, ale też sprawiają, że wytapiający się tłuszcz z mięs zostaje w wyżłobionych rowkach i nie ma bezpośredniego kontaktu z przygotowywanym jedzeniem. W ten sposób możliwe jest zmniejszenie kaloryczności potrawy. Patelnia grillowa ma kształt kwadratu – dzięki temu na jej powierzchni mieści się znacznie więcej produktów i możliwe jest grillowanie ich w tym samym czasie!

Co smażyć na patelni grillowej?

Jak najlepiej wykorzystać patelnię grillową w naszej kuchni? Patelnia doskonale sprawdzi się do przygotowywania zarówno dań mięsnych, jak i wegetariańskich. Na patelni warto smażyć sezonowe warzywa: cukinie, bakłażany, paprykę, cebulę. W ten sposób możliwe jest wykonanie smacznych szaszłyków. Miłośnicy klasycznych potraw również nie będą zawiedzenia – patelnia grillowa umożliwi przygotowywanie kiełbas, karczków, szaszłyków mięsnych.

Comments are closed.

Pin It