Posiadacze przydomowych tarasów coraz częściej aranżują tę przestrzeń, aby w okresie lata służyła jako idealne miejsce do relaksu. Nie trzeba wiele, aby taras zmienić nie do poznania – system zadaszenia tarasu oraz wygodne meble pozwolą na organizowanie grilla na tarasie, zapraszanie bliskich do wspólnego wypoczynku czy też na relaks z książką w ręku. 

System zadaszenia tarasu – konstrukcja modułowa

Pergole ogrodowe i tarasowe są dzisiaj chętnie wybierane jako alternatywa dla klasycznych parasoli. W przeciwieństwie do parasoli nie ma potrzeby ich stałego poprawiania i korygowania kąta padania cienia. Przemyślana konstrukcja pergoli sprawia, że takie zadaszenia tarasowe dają pełnię komfortu podczas letniego odpoczynku. Konstrukcja pergoli wznoszona jest z elementów modułowych, które wykonane są z lekkiego aluminium. Zastosowane tworzywo jest malowane proszkowo, przez co konstrukcja jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, korozją. System zadaszenia tarasu uzupełniony jest o rynnę, dzięki której możliwe jest odprowadzanie wody deszczowej poza pergolę. Dach wykonany jest z ruchomych listew, które obracają się wokół własnej osi. O ułożeniu lameli decyduje użytkownik – poprzez konkretne położenie listew na taras może wpadać mniej lub więcej światła. 

Meble tarasowe pod systemem zadaszenia tarasu

System zadaszenia tarasu spełnia kilka funkcji – przede wszystkim to skuteczna metoda na zapewnienie sobie cienia. Warto również podkreślić, że konstrukcja pergoli precyzyjnie wyznacza przestrzeń wypoczynkową. Meble tarasowe ustawione pod pergolą na długi czas zachowają doskonały wygląd, gdyż będą chronione przed słońcem i płowieniem. Pergolę można dodatkowo wyposażyć w rolety boczne, które zapewnią większy poziom prywatności.

Comments are closed.

Pin It