Przez wiele lat panowało przekonanie, że wyłącznie długie godziny spędzone w kuchni pozwalają na przygotowanie smakowitych dań. Dzisiaj wiemy, że nie trzeba wiele, by na stole zagościły wyjątkowe i smaczne potrawy. Jakie rozwiązania i przepisy wykorzystywać, by móc jeść smacznie, zdrowo i nie spędzać wiele czasu w kuchni?

Dania jednogarnkowe – świetny sposób na oszczędność czasu!

Szukając przepisów łatwych i odpowiednich dla całej rodziny, warto zwrócić uwagę na przepisy jednogarnkowe. Przepis na boeuf strogonow czy też kociołki chłopskie to najlepsze rozwiązanie, kiedy nie mamy czasu na długie gotowanie i chcemy wykorzystać proste składniki. Dania jednogarnkowe zakładają dodawanie kolejnych składników w odpowiedniej kolejności, aby z czasem wszystkie elementy były miękkie i odpowiednio ugotowane. Dania jednogarnkowe to także spora oszczędność czasu – nie ma potrzeby przygotowywania składników w kilku miskach czy garnkach – oznacza to znacznie mniej sprzątania po gotowaniu!

Smaczne i proste posiłki do pracy

Zamiast klasycznych kanapek czy też obiadu w zakładowej kantynie warto do pracy wziąć przygotowany wcześniej obiad. Aby go stworzyć nie spędzimy w kuchni wiele czasu. Jego podstawą powinna być ulubiona kasza, ryż lub kuskus. Taką podstawę uzupełnijmy o ulubione warzywa, przyprawy i dodatek mięsa lub ciecierzycy, by danie było wartościowe pod względem wartości odżywczych. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również bowle, czyli dania złożone z kilku składników, które zazwyczaj je się na zimno. To pełnowartościowa przekąska, której podstawowym składnikiem jest ryż, a dodatki to najczęściej wędzone czy gotowane ryby, warzywa, nasiona, kiełki. Uzupełnieniem dla takiego obiadu w pracy może być termos z herbatą lub też kubek termiczny z wodą z dodatkiem świeżych owoców.

Comments are closed.

Pin It