Zapewnienie dobrej odzieży dla maluszka nie kończy się na wybraniu odpowiedniego rozmiaru i materiału. Najważniejsze jest odpowiednie pranie, by ubranko dla niemowlęcia zachowało swoje właściwości i było wygodne oraz bezpieczne w noszeniu.

Nie jest to trudne zadanie, lecz ma pewne zasady, których powinno się przestrzegać. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich.

Oddzielne pranie

Ubranka dla niemowląt powinno prać się oddzielnie, a więc bez łączenia z odzieżą innych domowników. Wynika to z użycia innych środków piorących oraz potrzeby dokładniejszego przepłukania ubrań dziecięcych. Trzeba pozbyć się wszystkich resztek detergentów z tkaniny.

Przed praniem odzieży należy posegregować ją według rodzaju materiału oraz koloru. Ubranka dla niemowląt przeważnie wykonywane są z bawełny, ale ich kolorystyka może być bardzo różna. Łączenie ciemnych ubrań z jasnymi może skutkować zmianą koloru odzieży dziecka.

Bardzo ważne jest zapięcie wszystkich zatrzasków i suwaków w odzieży, aby nie zniszczyć ubranek podczas prania. Poza tym dzięki temu nie powinny one też stracić kształtów.

Specjalne proszki do prania

Ubranka dla niemowląt należy prać w specjalnych hipoalergicznych środkach piorących, które są dla nich przeznaczone. Warto wybierać produkty z atestami dermatologicznymi oraz alergologicznymi, które są wydawane przez Instytut Matki i Dziecka – jest to zapewnienie bezpieczeństwa korzystania z danego produktu.

Zastosowanie zwykłego proszku do prania może podrażnić delikatną skórę niemowlęcia. Do takiej sytuacji może też dojść przy wsypaniu lub wlaniu większej ilości środka piorącego, niż zaleca producent, gdyż wtedy niekoniecznie będzie on w całości spłukany z tkaniny.

Odpowiednia temperatura

Odzież dziecięcą powinno się prać w możliwie jak najwyższej temperaturze, by skutecznie usunąć bakterie i grzyby z tkanin. Powinno to być co najmniej 50-60 stopni. W przypadku niższych temperatur warto skorzystać z dłuższych cykli prania.

Temperaturę trzeba uzależnić od informacji wypisanych na metkach ubrań. W innym przypadku można bardzo łatwo uszkodzić lub wręcz zniszczyć ubranka dla niemowląt.

Prasowanie

Odzież dziecięcą warto jest wyprasować przed jej włożeniem. Przyłożenie gorącego żelazka do tkaniny pozwala na usunięcie drobnoustrojów, które nie zniknęły podczas prania. Prasowanie zastępuje też gotowanie ubrań, które kiedyś wykonywały nasze babcie.

Z prasowania odzieży dla maluchów można zrezygnować po kilku miesiącach, jeśli na skórze dziecka nie występują podrażnienia. Ważna jest obserwacja niemowlęcia i skóry, która potrafi odzwierciedlić, to czego maluszek nam nie powie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Comments are closed.

Pin It https://xann.pl/sitemap Ochranné kryty na záhradné grily a ohniská  Balkonový stolík - vytvorte si vlastný kúsok raja