Wśród najpopularniejszych palm na terenie kraju można w szczególności wyróżnić trachycarpus fortunei. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat uprawy tej rośliny, a także jej szczególnych wymagań.
Jaka ziemia dla trachycarpus fortunei?
Szorstkowiec Fortunego, czyli trachycarpus fortunei, powinien być zasadzony w ziemi odpowiednio dobranej do swoich potrzeb. Najlepszym wyborem w tym przypadku będzie gleba o dość neutralnym pH, które powinno wynosić od 5,5 do 6,5. Do zasadzenia rośliny można wykorzystać ziemię ogrodową, jednak jeśli jest zbyt zwarta, to warto ją przemieszać z luźniejszym piaskiem lub żwirem. Dzięki temu będzie miała lepszą przepuszczalność. Oprócz tego podczas sadzenia trachycarpus fortunei można wykorzystać również specjalną mieszankę ziemi dla palm, którą można zakupić w wielu wyspecjalizowanych sklepach ogrodniczych, a nawet marketach budowlanych. Możliwe jest również zasadzenie palmy w ziemi uniwersalnej, jeśli doda się do niej nieco żwiru lub perlitu.
Podlewanie i nawożenie
Trachycarpus fortunei to roślina, która powinna być w odpowiedni sposób podlewana i nawożona, ponieważ dzięki temu jej wzrost będzie optymalny. Palmę powinno się w regularny sposób podlewać, jednak częstotliwość tego zabiegu pielęgnacyjnego będzie zależna od warunków, w jakich rośnie roślina. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie przed podlaniem, czy gleba jest sucha, czy też wilgotna. Jeśli gleba nie jest przesuszona to warto się wstrzymać z podlewaniem. Oprócz tego roślina nie lubi również podlewania pnia. Szorstkowiec Fortunego można również w odpowiedni sposób nawozić, ponieważ na pewno będzie to miało pozytywny wpływ na jego wzrost. Najlepiej w tym celu wykorzystać nawozy do palm, ponieważ można w nich znaleźć optymalne substancje odżywcze dla tych roślin.
Zimowanie trachycarpus fortunei
Szorstkowiec Fortunego warto w odpowiedni sposób chronić przed mrozem. Dotyczy to w szczególności sytuacji w pierwszych latach po zasadzeniu rośliny do gruntu. Roślinę warto chronić, jeśli maksymalna temperatura nie przekracza pięciu stopni Celsjusza. Wtedy powinno się związać liście palmy, aby zmniejszyć niekorzystny wpływ wiatru oraz chłodu. Następnie możliwe jest owinięcie liści ochronnym materiałem, takim jak na przykład agrowłóknina. Ochrona pnia i korzeni również jest bardzo istotnym elementem pielęgnacji tej palmy, dlatego warto o nią w szczególny sposób zadbać.
Więcej informacji znajdziesz na stronie trachycarpus fortunei.
Comments are closed.