Pytanie na które odpowiedzi udzielić można dopiero po tym, jak całą przestrzeń zostanie odpowiednio podzielona. Nie można myśleć tylko o tym, jakie meble do aneksu kuchennego. Należy również uwzględnić salon, który sąsiaduje z taką kuchnią.

Podzielona przestrzeń

Zanim ktoś będzie chciał już ostatecznie kupić meble do aneksu kuchennego, powinien zdecydować o tym, jak przestrzeń zostanie podzielona. Czy będzie to miejsce, gdzie aneks kuchenny będzie zajmować dużą część, ujmując co nieco z pokoju dziennego? Czy też wręcz przeciwnie – przestrzeń wypoczynkowa zostanie powiększona do maksymalnych rozmiarów, pozostawiając na urządzenie kuchni naprawdę mały “skrawek” ziemi. Duża część społeczeństwa decyduje się na to, aby pomieszczenie zostało podzielone pół na pół. Dzięki temu żadne z tych miejsc (salon, kuchnia) nie ma szans na to, aby “ucierpieć”, jeżeli chodzi o powierzchnię.

Meble do aneksu kuchennego w jednym stylu

Jedna z najważniejszych zasad mówi o tym, żeby trzymać się jednego stylu aranżacyjnego. I w salonie, i w aneksie kuchennym. Po to, aby mieć pewność, że wszystko będzie do siebie jednolicie pasować. Pomimo tego, że każde z tych pomieszczeń będzie pełnić odmienną funkcję. Niekoniecznie meble w obydwu pomieszczeniach muszą być takie samo. Musi jednak znaleźć się coś takiego, co obydwie te propozycje będzie łączyć. Czy to będzie kolor, czy to będzie wzór lub też jakiś inny detal. Każdej osobie uda się wybrać coś, z obecnych stylów, jakie można spotkać w trendach aranżacyjnych. 

 

Comments are closed.

Pin It