Wśród licznych dyscyplin sportowych jazda konna zdobywa coraz większą rzeszę miłośników. Sport ten określany jest jako ogólnorozwojowy, pozwala na wzmocnienie mięśni praktycznie całego ciała, wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Decydując się na rozpoczęcie lekcji jazdy konnej nie zapomnijmy o obowiązkowym wyposażeniu jakim jest kask na konia! Jak kupić dobrej jakości kask jeździecki?

Nowoczesny kask na konia

Jazda konna to świetny sport dla osób w każdym wieku – liczne stadniny i stajnie chętnie przyjmują nowicjuszy na lekcje pod okien doświadczonych instruktorów. Chcąc skorzystać z takiej oferty pamiętajmy, że sport ten wiąże się z ryzykiem upadku – dlatego tak ważny jest właśnie kask na konia. Nowoczesne kaski jeździeckie zaskoczą nas pod wieloma względami – są one trwałe, wykonane z materiałów odpornych na odkształcenia, doskonale chronią głowę jeźdźca. Szukając kasku warto wiedzieć, aby przymierzyć przynajmniej kilka modeli – producenci w różny sposób profilują swoje kaski, może się więc okazać że jeden kask leży lepiej, inny gorzej. Pamiętajmy o tym, że kask na konianie może uwierać czy sprawiać dyskomfortu. Dobrze dopasowany kask na konia idealnie leży – pamiętajmy również o tym, że powinien mieć on regulowane paski pozwalające na zapięcie kasku pod szyją. Tylko zapięty kask skutecznie ochroni naszą głowę! Kaski dostępne są w szerokim zakresie rozmiarów. Większość z nich posiada również niewielki daszek pozwalający na ochronę przed słońcem. 

Bryczesy do jazdy konnej

Kask na konia to jeden z elementów, który zapewni nam bezpieczną jazdę. Szukając komfortowych ubrań pamiętajmy o bryczesach – są to specjalistyczne spodnie jeździeckie, które tworzone są z tkanin o wysokiej odporności na ścieranie. Elastyczne bryczesy skutecznie ochronią naszą skórę przed obtarciami, jednocześnie pozwalając na to, aby naskórek był stale wentylowany – to szczególnie ważne podczas cieplejszych dni. 

Comments are closed.

Pin It