Kuchnia jest miejscem, gdzie toczy się domowe życie. Przygotowujemy tu posiłki, ale też spotykamy się w gronie bliskich przy kawie czy posiłkach. Zaprojektowanie takiej przestrzeni nie jest trudne – warto jednak krytycznie przyjrzeć się pomieszczeniu kuchennemu czy miejscu na aneks, by określić jego mocne i słabe strony.

Odpowiednia aranżacja jest kluczem!

Podstawą w aranżacji nowej kuchnie jest takie zaprojektowanie przestrzeni, by wspierało ono codzienną pracę w kuchni. Co to oznacza? Przede wszystkim istotne jest takie zagospodarowanie przestrzeni, by swoje miejsce znalazło całe wyposażenie kuchni: garnki, noże, patelnie, talerze. Warto również zwrócić uwagę na szeroki wybór elementów w danych kolekcjach. Znajdziemy w nich przede wszystkim szafki stojące i wiszące, ale też regały, słupki, witryny przeszklone, kosze cargo, obszerne szuflady. Olbrzymi wybór elementów pozwoli na wykreowanie funkcjonalnej i wygodnej przestrzeni.

Jakie materiały oferują projektanci?

Decydując się na zakup nowej kolekcji mebli kuchennych, warto zwrócić uwagę na detale. Meble do kuchni tworzone są dzisiaj z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia i ścieranie. Wykorzystywane płyty meblowe posiadają określoną grubość w zależności czy są wykorzystywane do tworzenia korpusów czy frontów. Dodatkowo płyty pokrywane są lakierami i laminatami, które chronią ich strukturę i nadają elegancji. Nowoczesne meble kuchenne uzupełniane są o markowe akcesoria, takie jak prowadnice kulkowe czy zawiasy z hamulcami.

Jakie meble cieszą się największym zainteresowaniem?

Wśród najchętniej kupowanych kompletów meblowych wymienia się meble nowoczesne. Odznaczają się one gładkimi frontami, najczęściej o lśniącym wykończeniu. Brak tu klasycznych uchwytów, zamiast nich stosowane są głębokie frezy. Dużą popularnością cieszą się także meble w stylistyce angielskiej i rustykalnej – ich charakterystycznymi elementami są przeszklone witryny ze szprosami.

Comments are closed.

Pin It