Paznokcie żelowe można wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, ale również w domu. Czego potrzeba do przygotowania manicure żelowego? Ile kosztuje podstawowe wyposażenie?

Czym jest manicure żelowy?

Manicure żelowy, czyli metoda żelowa zdobienia paznokci to rodzaj manicure, do którego stosowane są specjalne żele, by nadać paznokciom odpowiedni kształt. Żele te są utwardzane za pomocą lamp LED albo UV.

Za pomocą manicure żelowego można uzyskać naturalnie wyglądające, mocne i trwałe paznokcie, które służą przez kilka tygodni. Po wykonaniu paznokci żelowych można również ozdobić je za pomocą zwykłych lakierów lub zrobić na nich trwalszy manicure hybrydowy, który utwardzany jest pod lampą.

Z metody żelowej zdobienia paznokci można skorzystać w wielu salonach kosmetycznych, ale paznokcie żelowe można także wykonać w warunkach domowych.

Manicure żelowy – lista potrzebnych produktów

Do wykonania manicure żelowego konieczne jest posiadanie odpowiedniego zestawu składającego się z produktów do stworzenia paznokci żelowych i do ich stylizacji:

  1. Lampa LED/UV do paznokci – podstawowym elementem wyposażenia jest lampa LED lub UV, która emituje światło do utwardzania żelu. Można zastosować ją także do lakierów hybrydowych. Najlepiej, aby lampa była wyposażona w timer odliczający czas.2. Zestaw do wykonania paznokci żelowych – potrzebne do tego celu kosmetyki to żel, cleaner do oczyszczania oraz primer pod żel do wytrawiania płytki paznokcia. Dodatkowo można zastosować także szablony do wydłużania paznokci oraz tipsy, na których buduje się paznokcie żelowe.3. Akcesoria do manicure żelowego – ponadto do manicure żelowego potrzebne będą akcesoria jak pilniki, waciki bezpyłowe, pędzelki do nakładania żelu i zdobień, patyczki do skórek, gilotynka do obcinania tipsów.

Ile kosztuje zestaw do manicure żelowego?

Osoby zainteresowane techniką jak metoda żelowa zdobienia paznokci, które chciałyby skorzystać z niej w warunkach domowych, mogą kupić gotowy zestaw do wykonania manicure.

Zestawy zawierające wszystkie potrzebne produkty do przygotowania manicure żelowego kosztują najczęściej od 70 do 150 złotych w zależności od ich zawartości oraz producenta. Można zamówić je również w sklepach internetowych z błyskawiczną dostawą do domu. Dla porównania za zabieg manicure żelowego w salonie kosmetycznym najczęściej trzeba zapłacić cenę od 60 do 100 złotych.

Metoda żelowa nie jest skomplikowana i nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności, dlatego dzisiaj wiele kobiet stylizuje tak swoje paznokcie w domu, by oszczędzić pieniądze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.

Pin It