Wiele osób myśląc o kobiecie w ciąży, wyobraża sobie, że leży ona z dużym brzuszkiem na kanapie. Jej czas z dnia na dzień mija leniwie na popijaniu herbaty i planowaniu wyprawki. Niestety to wyobrażenie, zdarza się bardzo rzadko. Młode mamy chętnie spędzają czas ciąży aktywnie i zazwyczaj pracują do samego końca, jeśli oczywiście ciąża przebiega prawidłowo i nie ma przeciwwskazań lekarza. W takiej sytuacji młoda mama musi jedynie zadbać o wymianę swojej garderoby. W połowie drugiego trymestru brzuszek ciążowy nabiera kształtów i wiele ubrań staje się za małe.

Niezbędne ubrania dla młodej mamy

Ciąża zwykle w pierwszej kolejności wymusza na kobiecie zmianę spodni. Często się zdarza, że dopięcie ich jest niemożliwe już w pierwszych tygodniach ciąży, gdy inne osoby jeszcze nie zauważają rosnącego brzuszka. W takiej sytuacji należy udać się do sklepu i kupić spodnie ciążowe. Są one zdecydowanie bardziej elastyczne i rozciągliwe. Nie posiadają także żadnych guzików ani zamków, przez co w żaden sposób nie uciskają i nie wrzynają się w brzuch.

Kolejnym elementem garderoby do wymiany będą bluzki i sukienki. Aktywne mamy w ciąży w okolicach trzeciego trymestru muszą się w te rzeczy zaopatrzyć, ponieważ w tym czasie brzuszek jest już dość duży. Wybór tych rzeczy jest bardzo szeroki, należy tylko zwrócić uwagę, aby materiał tych ubrań był elastyczny, rozciągliwy i miękki. Dzięki temu ubranie będzie dopasowywało się do ciała i pomieści nadal rosnący brzuszek. Ciążowe bluzki zazwyczaj mają specjalne marszczenia po bokach, co powoduje, że bluzka bardzo ładnie się układa i dodatkowo podkreśla brzuszek.

Bielizna ciążowa od pierwszych dni ciąży

Na początku ciąży, w kobiecym ciele zachodzą liczne zmiany. Te zmiany zawsze najbardziej są widoczne w obrębie kobiecego biustu. Od pierwszych dni ciąży należy o niego zadbać, ponieważ w tym okresie biust staje się bardzo wrażliwy i delikatny. Aby o niego odpowiednio zadbać, wystarczy od pierwszych dni ciąży nosić odpowiednie biustonosze.

Bielizna ciążowa, szczególnie biustonosze, bardzo się różnią od klasycznych modeli, jakie kobiety noszą na co dzień. Ciążowe modele wykonane się z miękkich i gładkich materiałów z domieszką sztucznych włókien, które sprawiają, że biustonosz lepiej przylega do ciała. Należy unikać wszelkiego rodzaju wstawek koronkowych i haftowanych, ponieważ mogą one podrażniać delikatną skórę biustu i prowadzić do bolesnych otarć. Wiele młodych mam w tym okresie wybiera bieliznę bezszwową. Są one zdecydowanie najbardziej komfortowe w noszeniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Bielizna-dla-kobiet-317.html.

Comments are closed.

Pin It