Od nowoczesnego budownictwa wymagamy, by prace postępowały szybko, budynki były energooszczędne, a koszty budowy jak najniższe. Sposobem na uzyskanie tych wszystkich celów jest korzystanie z prefabrykatów. Czym są dźwigary betonowe sprężone i jak je wykorzystać?

Dźwigary – zastosowanie

Dźwigary betonowe sprężone to konstrukcje z żelbetonu, które dodatkowo wzmocnione są kablami lub strunami. Dzięki takiemu wzmocnieniu idealnie nadają się do wykorzystania nie tylko w trakcie budowy niewielkich budynków jednorodzinnych, ale przede wszystkim magazynów czy hal wielkopowierzchniowych.

Wytrzymałość dźwigarów betonowych sprężonych, ich odporność na zarysowania oraz odkształcenia pozwala na wykorzystanie mniejszej ilości materiałów budowlanych, które w innej sytuacji musiałyby wspierać konstrukcje. Łatwo wyobrazić sobie, jak duże oszczędności wiążą się z takim rozwiązaniem.

Dźwigary betonowe dzięki swojej dużej wytrzymałości idealnie sprawdzają się do podtrzymywania ciężaru budynku. Wykorzystywane są do konstrukcji dachów, jak i stropów.

Warto wiedzieć, że prefabrykaty mogą zostać wykonane na zamówienie. Szerokość oraz długość dźwigarów zostanie dopasowana do potrzeb inwestora. Dzięki temu będą idealnie wpisywały się w projekt budynku. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić wiele czasu na budowie.

Nowoczesne budownictwo

Budownictwo rozwija się bardzo prężnie. Stosując nowoczesne rozwiązania dążymy do uzyskania prefabrykatów wyjątkowo trwałych, odpornych na działanie warunków atmosferycznych, których montaż będzie szybki i prosty.

Dźwigary betonowe sprężone to konstrukcje, które na plac budowy przyjeżdżają gotowe, dzięki temu w znacznym stopniu ulega skróceniu czas montażu. Prefabrykaty powstają w fabryce, w kontrolowanym środowisku, dzięki temu można prowadzić budowę nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Nie ma to żadnego wpływu na ich wytrzymałość.

Prefabrykaty to ogromna oszczędność czasu oraz pieniędzy. Dźwigary betonowe najczęściej wykorzystywane są do budowy obiektów o dużych powierzchniach. Hale magazynowe, produkcyjne czy budynki wielkopowierzchniowe to inwestycje, w których czas ma ogromne znaczenie.

Prefabrykaty pozwalają na kontynuowanie budowy nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, co dla inwestorów jest bardzo dużym udogodnieniem. Zatrzymanie budowy z powodu niskich temperatur czy opadów to duży problem.

Prefabrykaty coraz częściej wykorzystywane są do budowy domów jednorodzinnych. Trzeba jednak pamiętać, że są to konstrukcje, które na budowę przyjeżdżają w całości. W wielu miejscach transport tak dużych elementów może być poważnym problemem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/.

Comments are closed.

Pin It Doplnky ku grilom Doplnky k pergolám https://xann.pl/sitemap