W terapii cellulitu sprawdza się przede wszystkim wielokierunkowe działanie. Oprócz diety i ćwiczeń warto więc wprowadzić skuteczne zabiegi antycellulitowe. Z jakich terapii warto skorzystać, aby pozbyć się uciążliwej pomarańczowej skórki? Przedstawiamy sprawdzone metody redukcji cellulitu polecane przez ekspertów medycyny estetycznej.

Czym jest cellulit?

Cellulit to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa. Kumuluje się ona pod skórą w formie większych skupisk – złogów i grudek o różnej wielkości. W nierównomiernie rozłożonej tkance podskórnej gromadzi się dodatkowo woda, zbędne produkty przemiany materii i toksyny. Ze względu na swoją niejednorodną strukturę cellulit nazywany jest potocznie pomarańczową skórką. Dotyczy głównie kobiet, choć zdarza się również u mężczyzn. Czynniki, które sprzyjają powstawaniu cellulitu to: nadwaga i otyłość, zaburzenia hormonalne, siedzący tryb życia, wysokoprzetworzona dieta. Jak podkreślają specjaliści z Kliniki La Perla Nowy Sącz w Galerii Trzy Korony, w terapii cellulitu ważne jest wielokierunkowe podejście – oprócz aktywności fizycznej i zdrowej diety warto wdrożyć zabiegi medycyny estetycznej.

Sprawdzone zabiegi antycellulitowe

Masaż próżniowy (endermologiczny) – jest to zabieg, którego działanie opiera się na intensywnym masażu tkanek. Procedura wykonywana jest przy pomocy głowic masujących z rolkami. Podczas zabiegu dokładnie stymulowany jest każdy centymetr skóry nawet w trudno dostępnych obszarach. Masaż próżniowy usprawnia mikrokrążenie, pobudza produkcję kolagenu, redukuje obrzęki, rozbija tkankę tłuszczową. Wszystko to przyczynia się do ujędrnienia i wygładzenia skóry oraz zmniejszenia widoczności cellulitu.

Stymulacja elektromagnetyczna – mało inwazyjna metoda modelowania ciała za pomocą pola magnetycznego, które oddziałuje na mięśnie, tkankę tłuszczową i skórę. Zabieg ten działa jak aktywność fizyczna, ale z dużo większą intensywnością. Podczas jednej sesji mięśnie wykonują ponad 20 tysięcy skurczów. Pole elektromagnetyczne stosuje się na obszarach, które najczęściej objęte są cellulitem, czyli na pośladkach, brzuchu i udach. Efektem jest wzrost napięcia skóry, likwidacja opornego tłuszczu, wygładzenie cellulitu.

Krioterapia z liftingiem termicznym – naprzemienne zastosowanie zimna i ciepła o różnej częstotliwości umożliwia skuteczną redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej. Jednocześnie poprawia się jędrność i kondycja skóry. Szok termiczny wywołany podczas terapii stymuluje mechanizmy termoregulacji w organizmie, przyspieszając proces przemiany materii, usprawniając drenaż limfatyczny, dotleniając tkankę. Zabieg ten wykazuje dużą skuteczność w usuwaniu cellulitu wodnego, włóknistego i zanikowego.

Gdzie zwrócić się o pomoc w walce z cellulitem?

Ze skutecznych terapii antycellulitowych można skorzystać w dobrych klinikach medycyny estetycznej. Zabiegi te wykonywane są przez wykwalifikowanych kosmetologów lub lekarzy medycyny estetycznej. Przeprowadza się je po konsultacji z Pacjentem i po wykluczeniu przeciwwskazań. Parametry zabiegu dobierane są w zależności od indywidualnych potrzeb. Specjaliści dbają o bezpieczny przebieg kuracji oraz zadowolenie Pacjentów z efektów. Dzięki dobrze dobranej i profesjonalnie wykonanej terapii antycellulitowej można zapomnieć o pomarańczowej skórce.

Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej w swojej okolicy, odwiedź blog o medycynie estetycznej i dowiedz się więcej.

Comments are closed.

Pin It