Nawet niewielki taras przy domu możemy zaaranżować tak, aby stał się on miejscem wypoczynku dla nas i naszych bliskich. Pomogą nam w tym niezliczone komplety meblowe, dodatki, oświetlenie ogrodowe. Jak zaaranżować taras przy domu w konkretnym stylu? Jakie meble i dodatki wybrać? Na co zwracać szczególną uwagę?

Prowansalski taras przy domu

Wśród najchętniej stosowanych aranżacji na taras przy domu wymienia się styl prowansalski. Charakteryzuje się on jasnymi kolorami, ciekawymi dodatkami, obecnością kwiatów. Taras przy domu w stylu prowansalskim zaaranżujemy bez trudu wybierając komplet meblowych z technorattanu w kolorze bieli. Meble technorattanowe odznaczają się wysoką jakością, odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci czy wnikanie brudu. Atutem jest tu również ich stelaż wykonany z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Stelaż zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i korozją. Białe meble technorattanowe uzupełnijmy kolorowymi poduszkami, pledami. Nad naszymi głowami powinien znajdować się parasol ogrodowy, który w czasie największych upałów ochroni nas przed promieniowaniem słonecznym. Otoczenie tarasu uzupełnijmy donicami technorattanowymi, w których posadzić możemy lawendę. Nie tylko przeniesie nas ona myślami do pięknej Prowansji, ale również pozwoli na odstraszenie komarów – mówią pracownicy sklepu gardenspace.pl

Nowoczesny taras przy domu

Decydując się na nowoczesny taras przy domu postawmy na lekkie meble oparte na aluminiowych stelażach, których wypełnienie tworzą wygodne poduszki i siedziska. Uzupełnieniem może być tu zwykły stolik kawowy lub obszerny stół jadalniany. Ochronę przed słońcem zapewni nam funkcjonalna pergola, której dach wykonany jest z ruchomych lameli. 

Comments are closed.

Pin It