Złamanie ręki podczas lekcji wychowania fizycznego, skręcenie kostki na podwórku, choroba wywołana ugryzieniem przez kleszcza, potrącenie przez samochód… Niespodziewane wypadki mogą przytrafić się każdemu z nas, również dziecku. Nawet najbardziej troskliwy rodzic nie jest w stanie im zapobiec. Jedyne, co możesz zrobić, to zminimalizować skutki przykrych zdarzeń losowych. Umożliwia to ubezpieczenie szkolne.

Na wszelki wypadek: ubezpieczenie szkolne dla każdego dziecka

Ubezpieczenie szkolne można zakupić w placówce na pierwszym zebraniu w nowym roku szkolnym lub prywatnie, w biurze wybranego towarzystwa lub przez Internet. Polisa stworzona została z myślą o wszystkich dzieciach, również tych, które nie chodzą jeszcze do szkoły, oraz studentach. Polisa szkolna to ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Dzięki niej możesz otrzymać środki na leczenie, rehabilitację, zakup leków, pomoc psychologiczną czy kupno sprzętu medycznego, jeśli dziecko zachoruje, dozna uszczerbku na zdrowiu, a nawet stanie się ofiarą przemocy internetowej. Zakres ubezpieczenia uzależniony jest od oferty danego towarzystwa. Szczegółów oferty szukaj zawsze w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ochrona 24 godziny na dobę

Wbrew pozorom ubezpieczenie szkolne nie chroni dziecka tylko wtedy, kiedy siedzi w szkolnej ławce czy spędza przerwę na korytarzu. Umowa z ubezpieczycielem standardowo podpisywana jest na rok i dziecko przez cały ten czas jest zabezpieczone. Polisa obowiązuje wtedy, kiedy dziecko jest w domu, wraca i idzie do szkoły, podczas weekendów, ferii, wakacji i świąt. Co ważne, składki za NNW szkolna są zaskakująco niskie, a zakres ochrony – szeroki.

 

 

Comments are closed.

Pin It