Ubezpieczenie wkładu własnego to zagadnienie coraz częściej podnoszone zarówno przez wypożyczalnie samochodowe, jak i osoby korzystające z ich usług. Dzięki takiej formie zabezpieczenia nie musimy martwić się o dodatkowe koszty w razie kolizji. Czy warto wybrać ubezpieczenie wkładu własnego? Zdecydowanie tak!

Czym jest ubezpieczenie wkładu własnego?

Wypożyczalnie samochodów wyrastają w Polsce niczym grzyby po deszczu – świadczy to przede wszystkim o popularności najmu krótkoterminowego lub długoterminowego. Jeszcze do niedawna wypożyczenie samochodu kojarzyło się wyłącznie z wakacjami lub też z podróżami służbowymi. Dzisiaj wypożyczalnie szacują, że wielu ze stałych klientów to osoby, które potrzebują samochodu na co dzień. Najmując samochód, konieczne jest wypełnienie formularzy oraz uiszczenie kaucji, lub też podanie numery karty kredytowej, aby możliwe było zabezpieczenie środków w razie uszkodzenia samochodu. Nowością, którą oferują wypożyczalnie samochodów jest ubezpieczenie wkładu własnego. Jest to opcja dla wszystkich wypożyczających. Najprościej mówiąc, jest to zabezpieczenie kaucji, która pobrana zostanie w całości w razie uszkodzenia samochodu. Dzięki takiemu ubezpieczeniu w razie uszkodzenia samochodu cała kaucja z powrotem trafi do naszego portfela lub na konto.

Czy ubezpieczenie wkładu własnego jest obowiązkowe?

Wiele osób zastanawia się, czy ubezpieczenie wkładu własnego jest obowiązkowe? Nie – zdecydowanie nie jest. Wypożyczalnie chętnie jednak proponują tę opcję jako zabezpieczenie interesów swoich klientów. Ubezpieczenie wkładu własnego kosztuje kilkadziesiąt złotych, nie jest to więc wygórowana cena za ochronę naszych pieniędzy w razie kolizji. Decydując się na ubezpieczenie wkładu własnego, warto dokładnie przeczytać umowę i zakres ubezpieczenia!

 

 

 

Comments are closed.

Pin It https://blogscooper.com Trendy kuchnie https://jakategocena.pl