Zabiegi poprawiając wygląd naszej skóry twarzy czy dekoltu są ogólnodostępne i atrakcyjne cenowo – nie ma co do tego wątpliwości. Czy jednak wszystkie zabiegi są tak samo skuteczne? Wśród nowoczesnych metod walki z oznakami starzenia się skóry wymienia się laser frakcyjny CO2. Urządzenie to pozwala na poprawienie jakości skóry i walkę z jej niedoskonałościami. Efekty działania lasera przejdą nasze najśmielsze oczekiwania!

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 to urządzenie, które w rękach doświadczonego lekarza  jest prawdziwą rewolucją. Laser pozwala na wytworzenie wiązki światła o odpowiedniej długości, która przenika do skóry właściwej i podgrzewa wodę znajdującą się w komórkach. Wraz z wyparowaniem wody następuje kontrolowanie uszkodzenie tkanki. W tym momencie rozpoczynają się silne procesy regeneracyjne, a uszkodzona skóra zastąpiona zostaje nową. 

Czy działanie lasera frakcyjny CO2 jest bezpieczne? Zdecydowanie tak – każdy zabieg poprzedza konsultacja ze specjalistą, który nie tylko określa problem naszej skóry, ale też dobiera taki system leczenia, który jest optymalny. Laser frakcyjny CO2 może być stosowany przede wszystkim w leczeniu blizn potrądzikowych czy pooperacyjnych, ale również w przypadku zmarszczek, przebarwień czy też włókniaków. Czas zabiegu trwa od 15 do 50 minut, w zależności od potrzeb, a czas rekonwalescencji po zabiegu to ok. 7 dni. 

Czy stosowane lasera frakcyjnego CO2 jest skuteczne?

Zdecydowanie tak – działanie lasera jest niezwykle szerokie: poza dermatologią pomoże on również z laryngologii czy medycynie estetycznej. Możliwości stosowania lasera są bardzo szerokie – sprawdza się on przede wszystkim w walce z bliznami, ale również nieestetycznymi przebarwieniami. Poprzez laser frakcyjny CO2 możemy też skutecznie walczyć z oznakami starzenia się skóry. 

Comments are closed.

Pin It