Craftpoint to sklep kaletniczy, który oferuje najróżniejsze narzędzia i akcesoria przeznaczone dla kaletników. Z ich pomocą mogą oni stworzyć najróżniejsze projekty, które zawsze będą cieszyć oko swoich klientów. Jedne narzędzia są niezbędne, a drugie po prostu pomocne. Wybijak do otworów w skórze zalicza się do pierwszej grupy narzędzi, bez których poprawne przeprowadzenie nici nie byłoby możliwe. Wybijak do otworów w skórze posiada każdy kaletnik. Jak prawidłowo go wykorzystywać?

Wybijak do otworów w skórze – ogólne informacje

 

Aby dokładnie wyjaśnić działanie wybijaka warto poznać jego budowę. Jest najczęściej stalowa, a jest to związane z koniecznością uderzania w jego powierzchnię za pośrednictwem młotka. Inny materiał mógłby się złamać w trakcie pracy – dlatego stal jest najlepszym i najpewniejszym materiałem wykorzystywanym do produkcji wybijaków. Wybijak jest prostym narzędziem z zaostrzonym zakończeniem. W zależności od ilości wybijanych otworów owych zakończeń może być kilka. W sytuacji kiedy jest ich więcej wybijak do otworów w skórze przypomina coś w rodzaju prostego widelca. Ilość ostrych zakończeń równa się ilości wyżłobionych otworów w skórze za pośrednictwem jednego uderzenia.

Cały proces wybijania otworów w skórze powinien rozpocząć się od dokładnego przemyślenia miejsca, w którym mają pojawić się otwory. Jest to bardzo ważne ponieważ raz wyżłobionego otworu po prostu nie da się naprawić. Większość kaletników oznacza otwory za pośrednictwem ołówka, a następnie przystępuje do wybijania. Wybijak ustawia się w pozycji pionowej, a następnie uderza w jego górną powierzchnię młotkiem. Okrągły kawałek skóry odrywa się z powierzchni materiału tworząc otwór na szew. Aby zabezpieczyć własne miejsce pracy można zaopatrzyć się w specjalistyczne podkładki granitowe, które będą amortyzować wszystkie wstrząsy. Takie podkładki ochronią stoły przed uszkodzeniami ich blatów, które w przypadku częstego wybijania zdarzają się dość często.

Podsumowanie

 

Podsumowując warto określić po co tak naprawdę wybija się otwory w skórze. Wszystko jest wykonywane dla dobra nici, które przechodzą przez powierzchnię skóry. Bez wybicia otworu przechodzenie nici przez materiał byłoby bardzo trudne. Dodatkowo ryzyko uszkodzenia powierzchni samej nici byłoby ekstremalnie wysokie. Skóra to gruby i w środku szorstki materiał dlatego każda nić byłaby zagrożona. Na szczęście wybijaki do otworów w skórze zapobiegają temu problemowi poprzez szybkie i sprawne wykonywanie otworów pod szew.

Comments are closed.

Pin It https://saw-iso.pl https://ogwnetrza.pl https://marysoutherlanc.com