Obóz żeglarski 2022 stanowić może nie lada okazję do tego, aby zapewnić swojemu dziecku, fajną i ekscytującą formę wypoczynku, w okresie letnim. I to niezależnie od tego, czy mowa tu o dziecku, które ma lat kilka, czy też kilkanaście. 

Wyjazd na obóz zorganizowany

Trzeba jednak wiedzieć, że obozy żeglarskie mogą mieć różną formę. Albo mogą to być obozy turystyczne, kładące mocniejszy nacisk na wypoczynek, albo też te, jakie dedykowane są dla przyszłych zawodowców. Czym one mogą różnić się od siebie? Warto się przyjrzeć temu tematowi, aby wiedzieć, że wybiera się dobry wyjazd zorganizowany dla swojego dziecka.

Turystyczne pływanie żeglarskie

Jest to ten obóz żeglarski dla dzieci, gdzie dzieci pływają, zapoznają się z tematem, ale nie kładą mocnego nacisku na to. Wyjazd bardziej skierowany jest na ofertę wypoczynkową, zabawę. Uczestnicy takiego obozu, oprócz żeglowania, będą mogli korzystać z wodnych kąpieli w pobliskich akwenach wodnych, uczestniczyć w innych zajęciach sportowych, a także będą brali udział w zwiedzaniu bliższych oraz dalszych okolic.

Tego rodzaju obóz żeglarski Mazury skierowany jest dla dzieci, które nie wiedzą, czy chcą się bardziej interesować danym tematem. A Nuż większe zaangażowanie im się nie spodoba i będą chcieli jednak pozostać na luźniejszym temacie, pływając tylko od czasu do czasu, pod okiem bardziej doświadczonych osób? Nie można zapomnieć o tym, że dzieci są bardzo ambitne, ale niekiedy zapał przechodzi im bardzo wcześnie. Dlatego też lepiej, w pierwszej kolejności, warto zapoznać ich z turystycznym pływaniem żeglarskim.

Przyszli żeglarze

Kolejnym etapem może być już obóz żeglarski dla młodzieży, który jest wstępem do tego, aby niedługo pomyśleć o swoim pierwszym patencie żeglarskim. Tak, bowiem pierwszy, oficjalny patent dostępny jest dla młodych ludzi już od czternastego roku życia. Dokładnie jest to opisane w wymaganiach, jakie trzeba spełnić na pierwszy patent żeglarski. Interesujące informacje, jakie dedykowane są dla młodych i ambitnych ludzi, którzy są w stanie pogodzić z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą tego rodzaju wyjazd. Więcej na nim jest zadań, niż wypoczynku. Chociaż z drugiej strony – na wypoczynek, czas na pewno się znajdzie. Będzie go jednak na tyle mało, że trzeba się z tym od razu pogodzić. 

 

Tego typu wyjazdu – zarówno te wypoczynkowe, jak również zawodowe – organizuje Róża Wiatrów na Mazurach. Chociaż nie jest to jedyny ośrodek, gdzie można nauczyć się żeglarstwa. 

 

Comments are closed.

Pin It Komody do sypialni nowoczesne Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO Trendy kuchnie