Motoryzacja

Pojazdy używane – DAF i MAN

Samochody ciężarowe są bardzo bogatą kategorią pojazdów, które posiadają wiele lepszych i gorszych marek. Przede wszystkim osoby posiadające samochody ciężarowe stawiają na ekonomiczność jazdy, pakowność i oczywiście wytrzymałość. Tymi cechami mogą pochwalić się pojazdy używane DAF i MAN. Są one celem większości kierowników firm przewozowych, którzy chcą bazować na najlepszych ciężarówkach na rynku. Nie mają problemu z kupnem ich w stanie używanym, gdyż wiedzą, że te pojazdy posłużą im jeszcze na długo!

Używane samochody najlepszych marek – cechy charakterystyczne

 

Ogólnie mówiąc ludzie kupujący samochody ciężarowe dzielą się na dwie kategorie. Jedni kupują tylko i wyłącznie samochody ciężarowe, a inni starają się bazować na pojazdach nowych. Osoby, które inwestują w nowe samochody są z reguły niezwykle zamożni. Z tego względu mogą sobie pozwolić na zakup nowych ciężarówek. Jednak należy nakreślić, że mimo ich bezapelacyjnych nowoczesnych nowinek i idealnego stanu tracą już na wyjeździe z salonu – i to 10-20% swojej wartości! To bardzo duża kwota, a takich strat nie lubią ponosić rozsądni przedsiębiorcy dlatego decydują się oni na pojazdy używane DAF i MAN.

Tego typu samochody potrafią jeszcze wykrzesać z siebie ogromną ilość kilometrów. Niektóre pojazdy spokojnie przekraczają barierę miliona wykonanych kilometrów i cały czas są sprawne. Właśnie dlatego samochody ciężarowe w stanie używanym są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki nim przedsiębiorca może zaoszczędzić sporo pieniędzy i dalej zdobyć dobrej jakości pojazd. Jednak trzeba tutaj uważać, aby nie kupić pojazdu, który posiada wewnętrzne, ukryte uszkodzenia. Dlatego zakup używanych pojazdów trzeba wykonywać z chłodną głową i najlepiej w obecności mechanika, który zna się na rzeczy.

Podsumowanie

 

Pojazdy używane DAF i MAN są jednymi z najlepszych w swojej kategorii. Dzięki nim wielu przedsiębiorców może spać spokojnie nie martwiąc się o zbyt duże wydatki czy zbyt częste awarie. To najlepszy kompromis, na który bezapelacyjnie zasługuje każda firma przewozowa.